Marki - sprzedaneLogo-Dywert-Marki-Deweloper
Domy w Markach - elewacja frontowa
Domy w Markach - elewacja tylna


Prezentujemy domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, każdy o powierzchni użytkowej 121,88 mkw, (parter, piętro + GRATIS poddasze ok. 65 mkw powierzchni  do zagospodarowania).

   Powierzchnia całych działek odpowiednio 226 mkw, 226 mkw i 148 mkw. Każdy segment sprzedawany w Markach będzie posiadał wyodrębnioną działkę ewidencyjną oraz własną księgę wieczystą.


Marki domy na sprzedaż - ul. Wilcza  

 

W cenie segmentu w Markach garaż i dodatkowe miejsce postojowe na podjeździe.

   Domy w Markach charakteryzują się funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń:

- Na parterze salon połączony z aneksem kuchennym i holem, toaletą z prysznicem, wiatrołapem z miejscem na szafę wnękową i garażem.

W salonie możliwość zainstalowania kominka.

- Na piętrze 3 sypialnie w tym jedna z balkonem od strony południowej, łazienka oraz korytarz.

Segment-Marki-elewacja

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PEŁNĄ ZAWARTOŚCIĄ STRONY WWW.DYWERT.PL

OPRÓCZ CIEKAWYCH GALERII, DOSTĘPNA JEST SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA NA TEMAT LOKALIZACJI I OTOCZENIA DOMU W MARKACH ORAZ SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA NA TEMAT TECHNOLOGII I MATERIAŁÓW Z KTÓRYCH REALIZOWANE SĄ SEGMENTY.


KONIECZNIE OBEJRZYJ ZREALIZOWANE INWESTYCJE
SERDECZNIE ZAPRASZAM

DYWERT DEVELOPER - MARKI

DZWOŃ: 601-157-326

PISZ NA ADRES: BIURO@DYWERT.PL

Salon-domu-w-Markach
Okolica-domów-jednorodzinnych-w-zabudowie-szeregowej-w-Markach-przy-ul.-Wilczej-Segment Marki

SEGMENTY W MARKACH


LOKALIZACJA DOMU MARKI


Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej zlokalizowane są w Markach przy ul. Wilczej na działce ewidencyjnej nr 38/4 w obrębie 04-08.


W  niedalekiej odległości od lokalizacji bezczynszowych segmentów znajdują się: Urząd Miasta Marki, park miejski, przedszkola i szkoła podstawowa.


W odległości 5,0km centra handlowe, czyli MAKRO, M1, IKEA itp.


Marki bezpośrednio graniczą z m.st. Warszawa. Zaledwie 14km od inwestycji znajduje się Stare Miasto z Zamkiem Królewskim.


Miasto Marki skomunikowane jest z m.st. Warszawą połączeniami autobusowymi (komunikacja warszawska).

FUNKCJONALNOŚĆ DOMU MARKIOPIS PARTERU DOMÓW NA SPRZEDAŻ W MARKACH


Funkcjonalnie zaprojektowane nowe domy jednorodzinne - segmenty w Markach.


Główne wejście do budynku od południowej strony, zlokalizowane przy wewnętrznej uliczce.


Po przejściu przez wiatrołap rozpościera sie widok na duży salon wraz z aneksem kuchennym.


Salon i zaciszny ogród zlokalizowany z tyłu segmentów w Markach od strony północnej. Salon doświetlony  zestawem dużych drzwi balkonowych, zapewniających przyjemny odpoczynek.


Odpoczynek w salonie uatrakcyjni również ciepły kominek.


Parter sprzedawanego segmentu wyposażony jest w toaletę wraz z prysznicem.


Budynki posiadają własny ogród  i dwa miejsca postojowe dla samochodów, w tym garaż z automatyczną bramą segmentową.OPIS PIĘTRA SEGMENTÓW NA SPRZEDAŻ W MARKACH


Każdy bezczynszowy dom  posiada wygodne i bezpieczne klatki schodowe, pod którymi wygospodarowana została powierzchnia  na  schowek. Klatki schodowe skrajnych segmentów doświetlone są przez luksfery.


Na piętrze domów w Markach zaprojektowane zostały trzy dobrze doświetlone sypialnie, bez żadnych skosów na sufitach, pomniejszających przestrzeń, a także łazienka.


Dodatkowym atutem jest balkon zlokalizowany od południowej strony domu.OPIS PODDASZA DOMÓW NA SPRZEDAŻ W MARKACH

I ZAGOSPODAROWANIA TERENU


Dodatkowo segmenty w Markach posiadają poddasze z dwoma oknami dachowymi, które zagospodarowane we własnym zakresie może stanowić duży dodatkowy pokój rekreacyjny, suszarnie lub pomieszczenie magazynowe. Taka adaptacja zwiększa powierzchnię domu o około 40 m2. W standardzie są żelbetowe schody prowadzące na poddasze.


Każdy segment w Markach będzie posiadał własną księgę wieczystą.


Ponadto oferowane nieruchomości w Markach będą posiadały odrębne działki ewidencyjne, odrębne podwórka, każde ogrodzone przęsłami metalowymi i ozdobnymi ogrodzeniami od frontu z własną bramą i furtką.


Podwórka z urządzonymi pojazdami do garażu i dojściami do drzwi wejściowych oraz ogródkami z posianą trawa.

Płyta-fundamentowa-domów-w-Markach
Elewacja-frontowa-segmentu-w-Markach

TECHNOLOGIA DOMU MARKI


Fundamenty budynków wykonane w technologii żelbetowej płyty;


Ściany zewnętrzne oferowanych domów budowane z cegły Porotherm P+W o podwyższonej ochronie cieplnej w stosunku do tradycyjnej cegły dziurawki;


Ściany miedzy sąsiednimi segmentami w Markach z dylatacjami wykonane z cegły o podwyższonej ochronie akustycznej;


Nadproża prefabrykowane


Stropy nad parterem i piętrem monolityczne żelbetowe o podwyższonej ochronie akustycznej.


Więźba dachowa drewniana, połacie dachowe domów pokryte blachodachówką koloru grafitowego;


Tynki wewnętrzne gipsowe z agregatu, pokryte natryskowo gruntem, przygotowane do malowania;


Dom w Markach wyposażony we wszystkie przyłącza zewnętrzne i instalacje wewnętrzne;


Stolarka okienna i balkonowa PCV wykonana z  wypełnieniem trzyszybowym;


Drzwi wejściowe metalowe ocieplone GERDA, drzwi wewnętrzne we własnym zakresie Kupującego;


Parapety wewnętrzne sprzedawanych segmentów z konglomeratu;


Podłoga: wylewka betonowa z agregatu;


Elewacja zewnętrzna wykonana z tynku silikonowego typu baranek grubości 1,5 mm, na styropianie grafitowym gr. 15cm;


W budynku garaż na samochód wyposażony w automatyczne drzwi garażowe Wiśniowskiego oraz miejsce postojowe przed budynkiem;


Teren wokół domów w Markach uporządkowany, posiana trawa;


Ogrodzenie frontowe wraz z bramą i furtką wykonane z przęseł metalowych;


Chodniki przed segmentami wyłożone kostką brukową;


Indywidualne opomiarowanie mediów: prąd, woda miejska, gaz;


Piec gazowy dwufunkcyjny, kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania i regulatorem pokojowym, grzejniki panelowe marki Purmo;


Ogrzewanie podłogowe w kuchni, łazienkach, wiatrołapie i korytarzu na parterze;


Wszystkie instalacje domu: gazowa, elektryczna, wodno – kanalizacyjna bez białego montażu, kable do TV, alarmowa (okablowanie), domofon łącznie z osprzętem, centralnego odkurzacza bez jednostki centralnej, rozprowadzone po budynku;


Segment w Markach z gratisowym poddaszem o powierzchni ok 40 mkw.  do adaptacji przez Kupującego.


PŁYTA FUNDAMENTOWA NOWEGO SEGMENTU W MARKACHKażdy inwestor rozpoczynający przygodę z budową wymarzonego domu zdaje sobie sprawę, że powinien on być dobrze i trwale posadowiony na fundamentach. Właściwie wykonana płyta fundamentowa gwarantuje stabilność całej konstrukcji i bardzo dobrą izolację cieplną segmentów.


Tradycyjny fundament murowany z bloczków na żelbetowych ławach fundamentowych, zasypywany piaskiem i ocieplany dość cienką warstwą styropianu nie odpowiada dzisiejszym wymaganiom technicznym i dlatego coraz częściej jest zastępowany płytą fundamentową podczas budowy domów. Jest to rozwiązanie stosowane za granicą od wielu lat, dużo tańsze, łatwiejsze i szybsze w wykonaniu (pozwala skrócić prace do 4-5 dni).


Pierwsze płyty fundamentowe powstały w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Szwecji. Obecnie ten rodzaj fundamentów stosuje się powszechnie w Skandynawii, Kanadzie i Japonii, gdzie skrajne warunki klimatyczne, uwarunkowania terenowe i ryzyko występowania wstrząsów sejsmicznych wymagają posadowienia segmentów na fundamencie odpornym na różne, często bardzo ekstremalne warunki. Jest to możliwe ze względu na to, że płyta fundamentowa ma dużą nośność - obciążenie rozkładane jest na znacznie większą

segmenty-Marki-izolacja-XPS-płyty-fundamentowej

powierzchnię niż przy tradycyjnych ławach. Zapobiega to osiadaniu budynku i ogranicza odkształcenia fundamentu oraz eliminuje pękanie ścian i niszczenie struktury segmentu. Płyta może być więc wykonana niemal w każdych warunkach, zarówno na gruntach o dobrej, jak i słabej nośności, niejednorodnych, wysadzinowych, jak i podmokłych oraz na terenach szkód górniczych.


Bardzo dużą zaletą tego fundamentu jest dokładność wykonania górnej powierzchni. Może być ona od razu wykorzystana jako podłoże pod warstwę wykończeniową domów, na przykład z płytek ceramicznych.


Z tych wszystkich powodów płyta fundamentowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością podczas budowy nowego domu.


Izolacyjność termiczna płyty fundamentowej bezczynszowych segmentów w Markach


Czasem mogą pojawiać się wątpliwości dotyczące tego, czy płyta fundamentowa jest cieplejsza od najlepiej nawet izolowanej podłogi na gruncie. Otóż, ta technologia jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, uwzględniającym właściwą izolację termiczną (brak mostków cieplnych) i przeciwwilgociową (brak problemów związanych z przenikaniem wilgoci). Poza tym, płyta fundamentowa bardzo dobrze akumuluje ciepło. Ze względów technologicznych fundamenty "tradycyjne" nie są w ogóle przygotowane do takiej funkcji. Współczynnik przewodzenia ciepła U płyt jest lepszy niż 0,20 W/m˛K, w zależności od zastosowanych warstw izolacji. Zatem z powodzeniem można wykorzystać je do budowy domów energooszczędnych i pasywnych.

Segment-Marki-strop-żelbetowy
Domy-Marki-szalunki-drugiej-kondygnacji-stropu-żelbetowego

STROPY MONOLITYCZNE ŻELBETOWE

BEZCZYNSZOWYCH DOMÓW  W MARKACH


Stropy monolityczne segmentów to jeden z wielu gatunków stropów żelbetonowych.

Wykonuje się je bezpośrednio na miejscu budowy w Markach, na pełnym deskowaniu ze zbrojonego betonu (żelbetu).


Jak powstaje strop monolityczny bezczynszowych domów w Markach?

Jak wszystkie pozostałe elementy konstrukcji budynku, strop monolityczny planuje się pierwotnie w projekcie budowlanym. Stropy zostały zaprojektowany pod kątem budynków szeregowych przy ul. Wilczej w Markach, z uwagi na to, że projekt określa sposób oparcia na ścianach i układ zbrojenia. Segmenty w Markach posiadają układ zbrojenia zarówno jednokierunkowy, jak i dwukierunkowy, czyli krzyżowy w zależności od wymagań układu funkcjonalnego sprzedawanych segmentów.

Stropy monolityczne wymagają bardzo solidnego podpartego deskowania. Zbrojenie stropu układa się zgodnie z założeniami zawartymi w projekcie. Jako materiał służą pręty z określonego gatunku stali, o równie ściśle określonej przez konstruktora - średnicy. Prace przy wykonaniu zbrojenia domów w Markach  zostały zlecone zbrojarzowi z odpowiednim doświadczeniem zawodowym, ponieważ nie jest to zadanie łatwe.

Roboty betoniarskie zostały wykonane poprzez pompowanie mieszanki betonowej z betonowozu bezpośrednio w miejsce powstawania stropu, ponieważ znacznie ułatwia to pracę. Gotowa mieszanka z betoniarni zapewnia również uzyskanie odpowiedniej klasy betonu.

Wylewany beton wymaga odpowiedniego zagęszczenia i ochrony przed wpływem warunków atmosferycznych. Należy go odpowiednio zraszać, jak również zabezpieczać np. folią – przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i działaniem wiatru. Tak wykonane stropy segmentów w Markach charakteryzują się trwałością i wytrzymałością.


Zalety stropów monolitycznych oferowanego domu w Markach

Stropy monolityczne są trwałe, sztywne i odporne na chwilowe przeciążenia oraz obciążenia dynamiczne. Materiały budowlane, z których wykonuje się wyżej wymienione stropy są powszechnie dostępne u wielu producentów.

Stropy monolityczne mogą dodatkowo osiągać nietypowe kształty, co w przypadku projektów domów z pomieszczeniami o bardziej wyszukanych formach jest idealnym rozwiązaniem. W nowoczesnym budownictwie znajdują zatem coraz szersze zastosowanie.

Niepodważalnym atutem stropów z żelbetonu jest również fakt, że od spodu są prawie całkowicie gładkie. Nie powodują klawiszowania, czyli nie ma widocznych śladów belek na stropie. To z kolei przyczynia się do łatwiejszego i jednocześnie dokładniejszego wykończenia wnętrz segmentów w Markach. Strop tego rodzaju wystarczy pokryć cienką warstwą tynku, a sufit w pomieszczeniu pozostanie gładki.

W domach z poddaszem ważna jest izolacyjność akustyczna. Odgłosy dochodzące do wnętrz przez dach lub przenoszące się z kondygnacji, na kondygnację rozmowy lub stąpanie po podłodze mogą stać się bowiem niekiedy prawdziwą udręką dla domowników. Strop monolityczny jest w stanie temu zapobiec, ponieważ zapewnia bardzo dobrą izolacyjność akustyczną.

Żelbetonowe stropy monolityczne są też stosunkowo cienkie (16 cm w nowych mareckich segmentach), co nie powoduje nieracjonalnego obniżania wysokości pomieszczeń, tworzonych przy ich zastosowaniu.

SEGMENTY MARKI - ŚCIANY WEWNĘTRZNE

 

Wszystkie ściany pomiędzy nowymi domami w zabudowie szeregowej, realizowanymi przy ul. Wilczej, wykonane są z bloczków wapienno – piaskowych. Elementy wapienno-piaskowe stosowane są przede wszystkim do wznoszenia konstrukcji murowych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i inwentarskim. Produkcja z naturalnych surowców - piasku, wapna i wody, oraz duża gęstość bloków sprawiają, że charakteryzują się one szeregiem bardzo korzystnych właściwości.


Izolacyjność akustyczna segmentów w Markach


Zgodnie z  prawem masy, im większy ciężar przegród, tym wyższa izolacyjność akustyczna. Dzięki wysokiej gęstości, ściany z bloków stanowią masywną przegrodę o bardzo dobrej izolacyjności akustycznej, co ma szczególne znaczenie w budownictwie wielorodzinnym. Czytaj więcej o ścianach akustycznych.


Odporność ogniowa domów bezczynszowych w Markach


Bloki to mineralne elementy murowe o  klasie A1 reakcji na ogień. W trakcie pożaru nie rozprzestrzenia ognia, ani szkodliwych substancji. Mury z bloków przez długi czas zachowują swoją nośność oraz szczelność, gwarantując bardzo wysoką odporność ogniową i bezpieczeństwo.


Segment Marki - zdrowy, naturalny materiał budowlany


Naturalne surowce oraz precyzyjny system kontroli jakości sprawiają, że bloki wapienno-piaskowe należą do najzdrowszych materiałów budowlanych.


Dom Marki - najlepsza ochrona akustyczna lokalu


Mieszkając w bloku lub w zabudowie szeregowej częściej niż z problemem „zimnej ściany”, spotykamy się z kłopotliwymi hałasami dobiegającymi z sąsiednich mieszkań bądź klatki schodowej. To właśnie ochrona akustyczna jest jednym z najważniejszych parametrów, na jakie powinni zwracać uwagę kupujący nowe mieszkania w budynku wielorodzinnym lub inwestorzy segmentów. Co zrobić, by ściana była „cicha”, to znaczy nie przenosiła hałasów?


Sposób na hałasy z wnętrza nowego segmentu w Markach


W temacie ochrony akustycznej mieszkań najważniejszym typem przegród są ściany wewnętrzne, oddzielające lokale mieszkalne od sąsiednich, a także korytarzy i klatek schodowych. Wymagana izolacyjność akustyczna wynosi w tym przypadku R’A1 ≥ 50 dB (Norma PN-B-02151-3:1999). Ściany zewnętrzne odgrywają mniejszą rolę, bo już samo spełnienie przez nich wytycznych termicznych wiąże się z taką ich grubością, że praktycznie chronią przed, nawet uporczywym, hałasem z zewnątrz.

Najbardziej kłopotliwe są więc hałasy z wnętrza segmentów. Aby się od nich skutecznie odizolować projektanci budynków poszukują materiałów o wysokiej gęstości, chcąc uzyskać przegrody wewnętrzne o wysokiej masie powierzchniowej. Najcięższym materiałem murowym są bloki wapienno-piaskowe (silikatowe), które często stają się naturalnym wyborem.

Bardzo duża gęstość bloków wapienno-piaskowych sprawia, że ściany międzymieszkaniowe można wznosić z bloków już o grubości 18 cm. Sprzedawane domy w Markach przy ul. Wilczej oddzielone są podwójną ścianą z bloków wapienno – piaskowych. Rozwiązanie takie ma wiele zalet w porównaniu do innych materiałów murowych, czy systemów wznoszenia ścian.


Segment Marki skuteczna izolacyjność akustyczna ścian


Ściany z pełnych bloków wapienno-piaskowych to przegrody o wysokiej izolacyjności akustycznej, z powodzeniem spełniają normy akustyczne dla wymagających przegród wewnętrznych, zapewniając przy tym we wnętrzu lokalu mieszkaniowego segmentu upragnioną ciszę i spokój.


Segment Marki - Konstrukcja palnika i wymiennika


Kolejny problem to konstrukcja palnika i wymiennika ciepła. Kotły niekondensacyjne mają palniki atmosferyczne – ze swobodnym dopływem powietrza z otoczenia. Gorące spaliny w naturalny sposób się unoszą, więc wymiennik ciepła musi być umieszczony nad płomieniem, bo tam jest najwyższa temperatura. Ściekający z wymiennika kondensat nie może zakłócać pracy palnika, dlatego w kotłach kondensacyjnych jest on zupełnie inny – nie atmosferyczny, tylko wentylatorowy.

Dzięki działaniu wentylatora spaliny są kierowane poziomo – do wymiennika ciepła o kształcie cylindrycznym – albo w dół – wtedy wymiennik ciepła może być umieszczony pod palnikiem. W obu przypadkach spływający z wymiennika kondensat nie zakłóca pracy palnika. Kształt nowoczesnych wymienników ciepła kotłów kondensacyjnych jest też zoptymalizowany pod kątem odprowadzania z nich skroplin do kanalizacji w taki sposób, aby przy okazji spłukiwały zanieczyszczenia z jego powierzchni.


Domy w Markach – Wentylator


Kolejny istotny problem wynika z niskiej temperatury spalin. Efekt kominowy – tak zwany ciąg – jest niewystarczający, by spaliny w naturalny sposób wypłynęły na zewnątrz przez komin. Rozwiązaniem jest wentylator. Zasysa powietrze oraz paliwo, a powstałą mieszankę tłoczy do palnika. Spaliny są wpychane do przewodu spalinowego i bez problemu wypływają na zewnątrz.


Marki segment - Sprawność i efektywność


Różnicę w ilości zużywanego przez kotły paliwa obrazuje ich sprawność – wyższa o 1% oznacza, że kocioł zużywa o 1% mniej paliwa. Współczesne niskotemperaturowe kotły niekondensacyjne mają sprawność średnioroczną (ustalaną na podstawie znormalizowanych badań w warunkach symulujących rzeczywiste warunki pracy kotła) na poziomie 90-94%. Zbadana w ten sam sposób sprawność kotła kondensacyjnego jest wyższa o kilkanaście procent.

Wnikliwi zauważą, że oznacza to, iż jest ona wyższa od 100%, co wydaje się przeczyć zdrowemu rozsądkowi. Ale to nie pomyłka, tylko skutek odnoszenia sprawności kotłów do wartości opałowej paliwa – wielkości, w której nie uwzględnia się obecności pary wodnej. Kiedyś uznano, że ciepło kondensacji nie będzie w kotłach odzyskiwane, i taki sposób obliczania ich sprawności energetycznej uznano za właściwy. Wartość opałowa jest ilością energii uwalnianej w postaci ciepła z paliwa podczas jego spalania całkowitego i zupełnego przy założeniu, że para wodna zawarta w spalinach nie skrapla się i że spaliny mimo to osiągają początkową temperaturę paliwa (przed spaleniem).


Z czego wynika wysoka sprawność kotła kondensacyjnego domów w Markach


Ponieważ w kotle kondensacyjnym dochodzi do skroplenia się pary wodnej, uzyskuje się dodatkową ilość energii i w rezultacie sprawność kondensacyjnego kotła na gaz ziemny może wynosić nawet 111%. Nieco mniejszą osiągają kotły na propan. Z czego to wynika?

W cząsteczce metanu (głównego składnika gazu ziemnego) na jeden atom węgla przypadają cztery atomy wodoru, a w cząsteczce propanu tylko trzy. To się przekłada na mniejszą zawartość pary wodnej w spalinach kotłów na propan, a w konsekwencji na nieco mniejszą ilość ciepła, które można z nich odzyskać. Dlatego maksymalna sprawność kotła na propan to 109%. Z tego samego powodu jeszcze mniejsza jest sprawność kondensacyjnych kotłów na olej opałowy – 104%. Oczywiście podane wartości są teoretyczne – w praktyce maksymalna sprawność kotłów jest o 2-4% mniejsza, co jest spowodowane nieuniknionymi stratami energii do otoczenia.


Segment Marki - Realne oszczędności w trakcie eksploatacji


Ogrzewanie przeciętnie ocieplonego domu (o wskaźniku zapotrzebowania na energię do ogrzewania 120 kWh/(m2•rok)), nawet niezbyt dużego (o powierzchni 150 m2), oraz przygotowywanie ciepłej wody dla zaledwie trzyosobowej rodziny przy obecnych cenach gazu ziemnego (mniej więcej 2,3 zł/m3) kosztuje rocznie blisko 5,5 tys. zł, jeśli wykorzystuje się do tego zwykły kocioł gazowy o sprawności 90%. Zakładając, że kocioł kondensacyjny zużyje o 15% mniej paliwa (w praktyce oszczędność bywa nawet większa), otrzymujemy różnicę 910 zł rocznie.

Zatem przez pięć lat oszczędzimy ponad 4,5 tys. zł (zwłaszcza gdy gaz będzie drożał) i jeszcze więcej, jeżeli paliwem będzie nie gaz ziemny, tylko propan, bo ogrzewanie nim kosztuje co najmniej o połowę więcej, więc i oszczędności są o połowę większe.

Autor: VIESSMANN


Segment-Marki-kocioł-Vitodens

KOCIOŁ KONDENSACYJNY.  NISKIE KOSZTY OGRZEWANIA DOMU W MARKACH,              A WSZYTKO W STANDARDZIE.


Coraz droższe ceny paliwa i rosnące koszty ogrzewania skłaniają do zainteresowania się urządzeniami, dzięki którym można obniżyć rachunki. Dlatego decydując się na kocioł gazowy, najlepiej wybrać kondensacyjny.

Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie domu gazem, wybierz do tego kocioł kondensacyjny. Jest droższy niż tradycyjny, mimo to warto w niego zainwestować. Działa skuteczniej, zużywa mniej paliwa i daje więcej ciepła.


Zastosowanie materiałów odpornych na działanie kwasu w kotłach montowanych w domach Marki


Odebranie przez wodę większej ilości ciepła w wymienniku kotła wydaje się być proste. Wystarczy zwiększyć powierzchnię wymiany ciepła. Spaliny mogłyby być schładzane do 25°C – woda o takiej temperaturze krążąca w instalacji c.o. może jeszcze zapewnić ogrzewanie pomieszczeń do temperatury komfortu (tak jest w przypadku ogrzewania podłogowego). Do instalacji grzewczej trafia wtedy więcej ciepła – sprawność kotła jest wyższa. Ale jednocześnie pojawia się kilka problemów.

Przede wszystkim kondensat – o kwaśnym odczynie spowodowanym głównie obecnością w paliwie związków siarki. Podzespoły prostych kotłów gazowych (wymienniki ciepła, palniki) są z metali nieodpornych na działanie kwasu, przez co w kontakcie ze skroplinami szybko ulegają zniszczeniu. Zastosowanie lepszych materiałów sprawia, że kocioł jest znacznie droższy.Bezczynszowy-segment-w-Markach-okna


SEGMENT MARKI - STOLARKA OKIENNA


W bezczynszowych segmentach mareckich zamontowane są okna z pakietami trzyszybowymi

Domy w Markach wyposażone w 5 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości profili PCV,

Okna wyposażone są w okucia ROTO NT,

Głębokość zabudowy 73mm,

2 uszczelki dwukomorowe, termozgrzewalne, elastyczne w narożach, wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych,

Mikrowentylacja w skrzydłach rozwierno - uchylnych,

Okucia z zabezpieczeniami antywyważeniowymi pokryte powłoką RotoSil Nano mocowane przez 4 ściany ramy do wzmocnień stalowych,

Stalowe ocynkowane wzmocnienia o grubości od 1,5mm do 2 mm w zależności od rozmiaru okna pcv domów,

Dzięki unikalnej konstrukcji uszczelki zgrzewalnej okna wyjątkowo dobrze tłumią hałas,

Plastikowe okna pcv wykonane w unikalnej technologii ABAKUS IRMC.


Ogrzewanie-podłogowe-przykładowa-budowa

Ogrzewanie podłogowe – najważniejsze zalety


W ogrzewaniu podłogowym segmentów w Markach grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi – „grzejnik” ma dużą powierzchnię, w około 70% oddaje ciepło przez promieniowanie. Ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalny dla komfortu człowieka rozkład temperatury w pomieszczeniu, a temperatura posadzki wynosi jedynie od 26 do 29°C – czyli odczuwamy, że podłoga jest tylko lekko ciepła.

Ponadto duża powierzchnia „grzejnika” podłogowego i sposób oddawania ciepła pozwala na obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 1 do 2°C bez pogorszenia komfortu cieplnego. Zapewnia to oszczędność energii na poziomie 6 do 12% w ciągu roku.


Szczegóły instalacji


Ogrzewanie podłogowe nowych domów w Markach ułożone jest na stropie oddzielającym poszczególne kondygnacje budynku i na podkładzie betonowym (fundamentowa płyta betonowa) na gruncie (parter niepodpiwniczonego budynku). Składa się z izolacji przeciwwilgociowej, izolacji cieplnej, rur grzewczych, wylewki betonowej i posadzki (wykończenia podłogi).Izolacja przeciwwilgociowa


Ochronę przed wnikaniem wilgoci stanowi folia budowlana i/lub folia aluminiowa umieszczona na izolacji podstawowej np. płyta styropianowa z folią aluminiową.


Taśma brzegowa


Wykonana jest z pianki polietylenowej z dodatkową folią. Układana wzdłuż ścian domów oddziela wylewkę podłogi od konstrukcji budynku – pozwala wylewce betonowej „pracować”.


Izolacja cieplna


Izolację cieplną stosuje się aby jak najwięcej ciepła było kierowane do ogrzewanego pomieszczenia, a jak najmniej uciekało w dół. W zależności od położenia pomieszczenia (podłoga na gruncie, nad ogrzewanym lub nieogrzewanym pomieszczeniem) zmienia się grubość izolacji cieplnej. W podłodze na gruncie grubość izolacji powinna wynieść ok. 10 cm, nad pomieszczeniem ogrzewanym może wynosić minimum 3 cm, nieogrzewanym 5 cm.

Płyta izolacyjna wykonana jest ze styropianu (EPS 100) i przyklejonej na jego powierzchni folii aluminiowej, najczęściej stanowi izolację podstawową. Na folii aluminiowej nadrukowana jest siatka, która ułatwia układanie rur grzewczych. Za pomocą specjalnych spinek rura grzewcza mocowana jest do płyty izolacyjnej bezczynszowych segmentów Marki.Ogrzewanie podłogowe – rury grzewczeW domach jednorodzinnych  Marki do ogrzewania podłogowego stosuje się rury wielowarstwowe z tworzywa sztucznego o średnicy zewnętrznej 16 mm. Jest to rura wielowarstwowa Pex-Al-Pex – z wkładką aluminiową, która stanowi barierę tlenową i zapobiega nadmiernym wydłużeniom cieplnym rury.  Rura wielowarstwowa Pex-Al-Pex jest systemem uniwersalnym, tę samą rurę stosujemy do ogrzewania podłogowego, grzejnikowego i wykonania instalacji ciepłej wody użytkowej w budynku (średnice rur: 16×2 mm, 20×2 mm, 26×3 mm i 32×3 mm; maksymalna temperatura pracy: 95°C; maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar).

W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia ilości ciepła jaką należy zapewnić do jego ogrzania i temperatury wody grzewczej, rury układa się w odległości od siebie (rozstaw), co: 100, 150, 200, 300 mm.


Wylewka betonowa (jastrych)


Podczas nagrzewania i wychładzania wylewka betonowa „pracuje”. Decydując się na ogrzewanie podłogowe dla ograniczenia spękań betonu stosuje się środki zwiększające jego plastyczność i wytrzymałość, tzw. plastyfikatory, włókna polipropylenowe czy siatkę zbrojeniową.


Posadzka (wykończenie podłogi)


W ogrzewaniu podłogowym posadzka może być wykonana z płytek ceramicznych, kamienia, wykładziny, parkietu, paneli podłogowych itp. Materiały te różnią się oporem cieplnym – stopniem trudności przekazywania ciepła (w większym lub mniejszym stopniu utrudniają przekazywanie ciepła).

Ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdza się z posadzką wykonaną z płytek ceramicznych czy kamienia – mają one najmniejszy opór cieplny. Wykładziny dywanowe, parkiet, utrudniają przekazywanie ciepła i dlatego już na etapie projektowania ogrzewania podłogowego należy uwzględnić ten rodzaj wykończenia podłogi.


OGRZEWANIE PODŁOGOWE NOWYCH DOMÓW W MARKACH


Segmenty w Markach przy ul. Wilczej wyposażone zostaną w kuchni, łazienkach i korytarzach, a na życzenie klienta również w salonie, w wodne ogrzewanie podłogowe.


Jak działa ogrzewanie podłogowe?


Ogrzewanie podłogowe jest jednym ze sposobów ogrzewania całego budynku lub tylko wybranych pomieszczeń. W podłodze zabudowane są rury przez które przepływa woda grzewcza o niskiej temperaturze, od 35 do 50°C (maksymalnie 60°C). Właśnie ze względu na niską temperaturę wody grzewczej ogrzewanie podłogowe nazywane jest ogrzewaniem niskotemperaturowym.

Ogrzewanie podłogowe jest idealnym rozwiązaniem przy ogrzewaniu pompą ciepła, kotłem kondensacyjnym czy kolektorami słonecznymi. Niska temperatura wody grzewczej sprawia, że wymienione źródła ciepła pracują najefektywniej, zapewniając maksymalne oszczędności na kosztach ogrzewania bezczynszowych segmentów.SEGMENT MARKI

DYWERT DEVELOPER

biuro@dywert.pl

Tel. +48  601 157 326

       +48  667 334 679

     ZAPRASZAM DO ZAMIESZKANIA W MARKACH

BEZCZYNSZOWY SEGMENT MARKI